ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE W SĘPOPOLU

To będzie święto całej gminy i miasta Sępopol. W niedzielę, 5 września tamtejsi rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze dziękować będą za tegoroczne plony. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i z szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę. Burmistrz Miasta i Gminy Sępopol Irena Wołosiuk zaprasza na Dożynki Gminne 2021 w Sępopolu.


Jakie zatem atrakcje czekają nas w niedzielę 5 września? Po tradycyjnej Mszy Świętej w kościele świętego Michała Archanioła w Sępopolu, o godz. 12:00 ulicami Sępopola przejdzie barwny korowód ze śpiewem i przygotowanymi przez sołectwa wieńcami dożynkowymi na stadion miejski. Tam nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na scenie wystąpią: młodzi wykonawcy ze studia wokalnego M-GOK Sępopol i MDK Bartoszyce, zespoły „Żurawka” i „Perła Warmii” oraz „Warmianki Sępopolskie”

Odbędą się także konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy, a na gości dożynek czekają stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich oraz prawdziwa żołnierska grochówka przygotowana przez żołnierzy 20. Brygady Zmechanizowanej i inne przysmaki, o które postarała się burmistrz Irena Wołosiuk.

Ponadto na przybyłych gości czekać będą czekać, dmuchańce, klaunada i animacje dla dzieci, wystawa historii Sępopola i okolic przygotowana przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Strowangen” z Bisztynka oraz stoiska promocyjne 20. Brygady Zmechanizowanej oraz pokazy Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate i parada motocyklowa „Wiraż MC”.

Gwiazdami tegorocznej edycji dożynek będzie zespół SKALARS, a zabawę taneczną poprowadzi znany sępopolski zespół „Silver”.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

05 września 2021
Expired!

Czas

11:00 - 23:00
Kategoria